Anasayfa / Kerkük / Sefa Yürükel: Kerkük bize ata yadigarıdır

Sefa Yürükel: Kerkük bize ata yadigarıdır

Avrupalı Türk Akadenisyen Araştırmacı Sefa Yürükel, Türkmeneli Kerkük’te ‘oldu bitti’ye siyasetine dikkat çekmek için Anadoludaki Yörük Türkmenlerine çağırı yaptı.

Akademisyen Yürükel,”Kerkük’teki Türkmenlere yapılan ‘oldu bitti’ siyasetine izin vermemeliyiz. Kerkük bize ata yadigarıdır” dedi.

Işte Sefa Yürükel’in yaptığı o çağırı:

Sevgili kardeşlerim Yörudeşlerim ; bildiğiniz gibi Kuzey Irak yönetimi tarafından aylar öncesinden 25 Eylül de bölgede bir bağımsızlık referandumu yapılacağı ilan edilmiştir . Bu duyuruya rağmen ilgili ve yetkili kurumlardan bu girişimin engellenmesi ; yada Ülkemiz ve o yörede yaşayan Yörük Türkmen kardeşlerimiz için kaçınılmaz tehlikelerine karşılık başta hükümetimiz olmak üzere Sözde Yörük Türkmenlerin temsilcisi oldugunu idda edenler tüm ilgili ve yetkililerden bu güne kadar ciddi bir tepki ve açıklama yapılmamıştır .Oysa bu gidişat güneyimizde kurulması planlanan yeni bir KÜRT DEVLETİNİN son hamlelerini oluşturmaktadır .Zira başta A B D olmak üzere Emperyalist ve Küresel güçlerin Irak ‘a müdahalesi sonucunda Kürtlere bir takım ayrıcalıklar tanınarak başta KERKÜK olmak üzere yörede yaşayan

TÜRKMEN NÜFUS ÇEŞİTLİ OYUNLARLA AZALTILMIŞ ; GÖÇE ZORLANMIŞ VE TAPU KAYITLARI İMHA EDİLMİŞ VE BÖYLECE TARİHİ TÜRK YURDU KERKÜK VE CİVARI BİLİNÇLİ BIR ŞEKİLDE KÜRT YURDUNA DÖNÜŞTÜRÜLMEK İSTENMEKTENMİŞTİR.
Oysa Başbuğumuz rahmetli ALPASLAN TÜRKEŞ yıllar öncesinden ” Güneyimizde kurulacak bir Kürt Devleti savaş sebedir ” diyerek tepkisini ve düşüncesini dile getirmişti .

Ayrıca Devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1926 Ankara Antlaşması’nın ilgili hükümlerine ; Irak Devletinin toprakları üzerinde yapılacak fiziki bir degisiklik sonucunda Türkiye Cumhuriyeti nin müdahale yetkisini koydurmuştur .

Tüm bu gerçekler ışığında : bütün halkımızı ; Yörük Türkmen kardeşlerimizi ve hükümetimizi

SESSİZLİĞİNİ BOZMAYA ; BU OLUŞUMA VE OLDU BİTTİYE ENGEL OLMAYA VE BÖLGEDE YAŞAYAN YÖRÜK TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUZ. KERKÜK BİZE ATA YADİGARIDIR. TARİH BOYUNCA TÜRKTÜR BUNDAN SONRADA TÜRK KALACAKTIR VE İLELEBET TÜRK KALMALIDIR.

Dünya Yörük Türkmen Birliği olarak bu konuda önümüzdeki günlerde yapmayı düşündüğümüz çalışmalarımızın Proğramları bilahare duyurulacaktır.

İlgili Haberler

Kerkük asla “Kürt” değil 

Bu arada, yıllar yılı ihmale uğramış, adeta unutulmuş, acılar içinde kıvranmış Türkmen soydaşlarımızdan da bahsetmek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code